Česko jede

Menu
Rodina

Vysočina

Vydejte se na bruslích po bývalé železniční trati pohádkovým údolím řeky Sázavy, kde se střídají kouzelné úseky vedoucí lesem, podél polí, rozlehlých luk i kolem mohutných skalních stěn.

18 km | 2 hodiny | Rodina, Senioři, Aktivní, Relaxace

Cyklostezka Přibyslav - Sázava

Popis trasy:

Cyklostezka vede romantickou trasou z Přibyslavi do Sázavy po bývalé železniční trati. Jízdu kouzelnou krajinou Vysočiny si vychutnáte v délce téměř devíti kilometrů. Několikrát překonáte po dřevěných lávkách řeku Sázavu a užijete si podjezdy pod železničními mosty. Je čistě na Vás, zda dojedete až na konec a zpět, čímž si připíšete krásných 18 km, nebo se otočíte třeba v polovině. Trasa je bez kopců, celkové převýšení dosahuje pouze 56,1 metrů a profil trasy má stoupající charakter od Přibyslavi směrem k Sázavě.
Cyklostezka je určena pro in-line bruslaře, cykloturisty, vozíčkáře a pěší turisty. Je upravovaná a přístupná po celý rok, v zimním období jsou na cyklostezce udržovány stopy pro běžecké lyžování. Není dovoleno na ni vjíždět motorovými vozidly, stejně tak mají vstup zakázán pejskaři.
Na trase stezky jsou zřízena dvě větší odpočinková místa s lavičkami se stolky a jednoduchým zastřešením. Po cestě se z informačních panelů dozvíte podrobnosti o cyklostezce, okolních obcích a historii železniční trati. Nová cyklostezka má šířku tři metry a je, až na atmosféru dokreslující dřevěné lávky, celá asfaltová.

Trasa

Přibyslav - Sázava (9 km) - Přibyslav (18 km)

Povrch

kvalitní povrch, udržovaný, asfalt

Typ aktivity

In-line brusle

Cílové skupiny

Rodina , Senioři , Aktivní , Relaxace


Vydejte se na výlet vlakem

Vyhledání vlakového spojení

Počasí v kraji:

Nové Veselí

Vlhkost vzduchu: 97%
Oblačnost: 100%
Vítr: (ESE) 9km/h
light rain
Saturday
Sunday
Monday
Tuesday -0°
Fotogalerie:

Rodina

Vysočina

18 km | 2 hodiny
Navigovat v aplikaci
Stáhnout Itinerář
Poslat Itinerář
Itinerář byl zaslán emailem