Česko jede

Menu
Aktivní

Plzeňsko a Český les

Ze čtvrté největší české metropole se za zážitky v sedle kola můžete vydat různými směry. Na jih na Šumavu, na severovýchod na Křivoklátsko, na východ do Brd, na západ do Českého lesa. Tentokrát zůstaneme více při zemi, respektive při Plzni. Rozhodně však nejde o jízdu po přelidněných cyklostezkách. Naopak.

33 km | 3 hodiny | Aktivní, Adrenalin

Plzeň

Popis trasy:

Vzhledem k tomu, že trasy jsou ve znamení horského kola, na úvod nemůžeme zamířit nikam jinam než na stezky klikatící se zaříznuté v příkrých stráních nad řekou Berounkou. Z Bílé Hory k nim zavede žlutá turistická značka. Že zajímavé ježdění může někdy ležet doslova před nosem, se přesvědčujeme od prvních metrů. Svíjející se pěšinka je chutnou krmí pro každého milovníka technického ježdění.

Plzeňská trasa nabídne nemálo ježdění po úzkých stezkách, a přestože se jednalo o okruh namotaný v těsné blízkosti města, užili jsme si něco pěkné přírody. Doporučit ji lze především jezdcům vyznávajícím technické ježdění, kteří mohou ocenit bonus v podobě několika umělých tratí na Chlumu a Krkavci. Západočeská metropole navíc nabízí velké množství kulturního vyžití, památek, atrakcí a podobně. Bikeři tak mohou s sebou na výlet vzít i zbytek rodiny, který bude mít po dobu jejich dovádění za řídítky o zábavu postaráno.

Povrch

Úsek kolem Berounky je místy technicky náročný. Zbytek trasy tvoří většinou široké zpevněné cesty. V okolí Krkavce několik stezek a tratí pro technicky zaměřené jezdce.

Typ aktivity

Horská kola

Cílové skupiny

Aktivní , Adrenalin


Vydejte se na výlet vlakem

Vyhledání vlakového spojení

Počasí v kraji:

Pilsen

-0° Vlhkost vzduchu: 65%
Oblačnost: 0%
Vítr: (E) 19km/h
clear sky
Wednesday -0° -2°
Thursday -0° -2°
Friday -0°
Saturday
Fotogalerie: Další 4 fotky

Aktivní

Plzeňsko a Český les

33 km | 3 hodiny
Navigovat v aplikaci
Stáhnout Itinerář
Poslat Itinerář
Itinerář byl zaslán emailem