In-line - ČESKO JEDE

Hlavní menu
zpět

In-line

Další informace


Královský Inline


Popis trasy:

délka: 12 a 19 km

obtížnost: velmi lehká a lehká

typ: in-line brusle

Celkem nastoupáno: minimum (desítky m)

 

Výchozí místo: Ústí nad Orlicí – Sporthotel Tichá Orlice (vlak, autobus, auto)

 

Popis trasy:

Vskutku královská – na bruslích tu můžete potkat samotnou Orlickou cyklo&in-line královnu a řadí se mezi nejlepší terény pro in-line v Česku. Stezky vedou nádherným zeleným údolím Tiché Orlice. Mají kvalitní povrch, minimální převýšení a jen krátké úseky se zhoršenou kvalitou (viz popis). Nebezpečná místa jsou označena. Na několika místech kříží místní fenomén – železnici a komunikace. Průjezd městy zatím není pro in-line upraven. Občas bývá rušno, sportovní bruslaři si to nejvíce užijí dopoledne.

 

1A: celá trasa po cyklostezce č. 4048: Ústí nad Orlicí (Sporthotel) Dolní Libchavy (železniční přejezd) Oldřichovice (přejezd silnice č. 360) Černovír Václavov Lanšperk (železniční přejezd) Hnátnice (přejezd silnice) Valdštejn (větší stoupání s následným sjezdem) Červená (místní komunikace s rozbitým asfaltem cca 300 m) Letohrad (odpočívadlo, parkoviště) a zpět do Ústí

 

1B: celá trasa po cyklostezce č. 4061: Ústí nad Orlicí (Sporthotel) Kerhartice (od vlakového nádraží v Ústí nad Orl. přes Kerhartice místní komunikace s nekvalitním povrchem, za obcí u mostu nástupní místo pro in-line na cyklostezku) Klopoty (odpočívadlo s dětskými průlezkami) Bezpráví (v blízkosti vlaková zastávka) Perná (dále 900m po místní komunikaci) Brandýs nad Orlicí (na náměstí dlažební kostky, za kruhovým objezdem doprava) Choceň-Peliny (přes park do centra města)

 

Zajímavosti na trase:

Choceň – Přírodní rezervace Peliny, Brandýs nad Orlicí – koupaliště, přírodní labyrint, pomník J.A.Komenského, zřícenina hradu; Ústí nad Orlicí – koupaliště, minigolf; Oldřichovice – areál aktivní turistiky v Cakli (horolezecká stěna, sportoviště); Lanšperk – zřícenina hradu; Letohrad – ve středu města muzeum řemesel, zámecký areál, světnička Járy Cimrmana.

 

Občerstvení:

Choceň – v centru, u nádraží, Brandýs nad Orlicí – u cyklostezky, na náměstí, za obcí u cyklostezky; Kerhartice – ve středu obce; Ústí nad Orlicí – na začátku stezky, u koupaliště, na náměstí; Oldřichovice – Cakle; Lanšperk – u cyklostezky, pod hradem; Červená – u stezky; Letohrad – v centru města.

 

Ubytování:

Choceň – v centru, u parku; Brandýs nad Orlicí – v centru a za městem u cyklostezky; Ústí nad Orlicí – na začátku stezky (i půjčovna a in-line škola), u hlavní silnice, na náměstí; Oldřichovice – Cakle; Lanšperk – pod hradem; Letohrad – v centru města.

 

Extra tip:

Vyzujte brusle, osvěžte nohy v Tiché Orlici a vykoupejte se v jejích tůních s písčitými plážemi. Nebo si vypůjčte v Cakli loď a sjeďte si trasu ještě na lodi.


« zpět - Pardubický kraj

Délka: 31 km

Obtížnost:Copyright 2011-2014 © CESKOJEDE.cz, Všechna práva vyhrazena.

Projekt Central MeetBike, který je realizován prostřednictvím programu Central Europe, školí města prostřednictvím vzdělávacího programu Cyklistické akademie (www.cyklokonference.cz), jehož součástí je i projekt Česko jede.

Partneři:

Asociace cykloměst  Česká centrála cestovního ruchu – CzechTourism  České dráhy – ČD Bike  www.krasyprirody.cz
Nadace Partnerství   Cyklisté vítáni

mapa webu    odkazy     Webdesign STUDIO VIRTUALIS