Česko jede

Menu
Rodina

Jižní Čechy

Trasa vede krásnou krajinou Jižních Čech a zavede vás k Veselským pískovnám, které jsou rozesety kousek od Českých Budějovic. Trasa je vhodná i pro rodiny s dětmi.

46 km | 5 hodin | Rodina, Aktivní

Trasa k Veselským pískovnám

Popis trasy:

Z Českých Budějovic vyjíždíme kolem Vltavy. Odbočíme na Trogrův Dvůr a přes Hrdějovice a Borek Mojským a Cikánským lesem přes Červený Újezdec přijedeme kolem rybníků Dvořiště a Koclířov do Lomnice nad Lužnicí. Odtud pokračujeme přes Klec, mezi rybníky Nadějské rybniční soustavy a dál kolem Vlkovského rybníka přes Vlkov k Veselským pískovnám. Zde se můžeme vykoupat a také si projít naučnou stezku, kde mimo jiné uvidíme snad jedinou pravou českou písečnou dunu. Do Veselí nad Lužnicí, kde náš výlet končí, se dostaneme po chvilce po cyklotrase č. 1134.

ZAJÍMAVOSTI NA TRASE
České Budějovice – Stotisícová metropole jižních Čech založená r. 1265 králem Přemyslem Otakarem II. na soutoku řek Malše a Vltavy. Historická budova radnice, Samsonova kašna, Katedrála Sv. Mikuláše, Černá věž, Piaristické náměstí, Dominikánský klášter s kostelem Obětování Panny Marie, Rabenštejnská věž.

Lomnice nad Lužnicí – Naučná stezka Velký Lomnický, kostel sv. Václava, rybniční soustavy v okolí – 16 vodohospodář­ských soustav spádovaných z převážné většiny do povodí Lužnice a Nežárky.

Veselí nad Lužnicí – Weisův dům – Blatské muzeum, stará radnice, barokní kostel Povýšení sv. Kříže, naučná stezka Veselské pískovny, lanový park Vávrovka.

Trasa

České Budějovice – Hrdějovice – Borek – Lomnice nad Lužnicí – Klec – Vlkov – Veselí nad Lužnicí

Povrch

Celá trasa je vedena v obcích po málo frekventovaných cestách a mimo obce po asfaltových cestách nebo cyklostezkách

Typ aktivity

Cykloturistika

Cílové skupiny

Rodina , Aktivní


Vydejte se na výlet vlakem

Vyhledání vlakového spojení

Počasí v kraji:

Čtyři Dvory

13° Vlhkost vzduchu: 85%
Oblačnost: 94%
Vítr: (WSW) 6km/h
overcast clouds
Sobota 16° 14°
Neděle 15° 12°
Pondělí 14° 10°
Úterý 14° 13°
Fotogalerie: Další fotka

Rodina

Jižní Čechy

46 km | 5 hodin
Navigovat v aplikaci
Stáhnout Itinerář
Poslat Itinerář
Itinerář byl zaslán emailem