Česko jede

Menu
Rodina

Vysočina

Vypravte se na túru z malebného podhůří Českomoravské vrchoviny k tajuplným skalám ukrytých v hustých lesích Žďárských vrchů, z nichž mnohé jsou oblíbeným cílem horolezců.

17 km | 4 hodiny | Rodina, Senioři, Aktivní, Relaxace

Skály Žďárských vrchů

Popis trasy:

Žďárské vrchy a stejnojmenná Chráněná krajinná oblast se dá bez nadsázky považovat za jednu z posledních nedotčených oáz klidné a čisté přírody v srdci Česka. Jako pramenná oblast několika českých a moravských řek a rybničných soustav bylo území vyhlášeno za chráněnou oblast přirozené akumulace vod.
Nejvyšším vrcholem Žďárských vrchů je Devět skal, přírodní památka, jejíž název je odvozen od skalního labyrintu, který tvoří tři dlouhé hřebeny s devíti věžemi a třemi malými věžičkami. K dalším známým rezervacím patří skalní útvar Čtyři palice u obce Křižánky – rulová skála připomínající čtyři palice, které vznikly mrazovým zvětráváním hornin. Krajina Žďárských vrchů je protkána stovkami kilometrů turistických i cyklistických tras.

Trasa

Vzdálenosti: Milovský rybník (0 km) – Dráteničky (2,3 km) – Malínská skála (3,5 km) – Pod Lisovskou skalou (6,5 km) – Devět skal (8 km) – Křižánky (11,5 km) – Čtyři Palice (14 km) – Plaňkovka (14,4 km) – Milovský rybník (17 km)

Povrch

lesní cesty, polní cesty

Typ aktivity

Pěší turistika

Cílové skupiny

Rodina , Senioři , Aktivní , Relaxace


Vydejte se na výlet vlakem

Vyhledání vlakového spojení

Počasí v kraji:

České Křižánky

Vlhkost vzduchu: 73%
Oblačnost: 75%
Vítr: (W) 23km/h
broken clouds
Pátek
Sobota
Neděle
Pondělí 12°
Fotogalerie: Další 2 fotky

Rodina

Vysočina

17 km | 4 hodiny
Navigovat v aplikaci
Stáhnout Itinerář
Poslat Itinerář
Itinerář byl zaslán emailem