Česko jede

Menu
Rodina

Východní Čechy

Vydejte se na cyklovýlet z královského věnného města Vysoké Mýto do okolní krajiny s mnoha rybníky a meandry řeky Loučné. Trasu je možné prodloužit a vydat se až do Litomyšle, kterou zdobí zámek zapsaný na seznam UNESCO.

33 km | 3 hodiny | Rodina, Senioři, Aktivní

Krajinou rybníků

Popis trasy:

Vysoké Mýto vás nadchne zachovalým historickým centrem se starobylými bránami a věžemi i Muzeem českého karosářství odkazujícím na místní tradici výroby automobilů. Projdete se po největším čtvercovém náměstí v České republice i podél městských hradeb. Z vrcholu Pražské věže se vám naskytne nádherný výhled na město i okolní krajinu. Vysokomýtská muzea jsou zaměřena zejména na technické unikáty. V Muzeu českého karosářství navštívíte atraktivní expozici věnovanou českému karosářství a životu věhlasného vysokomýtského designéra Josefa Sodomky. Prohlédnete si elegantní prvorepublikové automobily a poznáte proces výroby vozů od konstrukčního návrhu až po finální výrobek. Regionální muzeum pak ukrývá unikátní sbírku historických hasičských stříkaček firmy Stratílek. Příznivci adrenalinové zábavy ocení možnost projet se na autodromu na motokárách a čtyřkolkách nebo sledovat některý z napínavých závodů na okruhu. Trasa výletu vás povede kolem Mlýnského potoka a meandrů řeky Loučné i rybníků Chobot, Horního, Prostředního a Dolního heřmanického, Švábského, Netřebského a dalších.

Trasa

4231 Vysoké Mýto > České Heřmanice > Sloupnice (17,5 km), 182 Sloupnice > Zálší (7,5 km), nezn. Zálší > Nořín > Podrážek (2,5 km), 4229 Podrážek > Bžundov (2,5 km), 4231 Bžundov > Vysoké Mýto (3 km) Trasu lze prodloužit a vydat se do Litomyšle, kam vás ze Sloupnice dovede cyklotrasa 182.

Povrch

Trasa vhodná pro silniční a trekingová kola je vedena po cestách silničkách podél Mlýnského potoka a mírně zvlněnou krajinou kolem rybníků v okolí Vysokého Mýta.

Typ aktivity

Cykloturistika

Cílové skupiny

Rodina , Senioři , Aktivní


Vydejte se na výlet vlakem

Vyhledání vlakového spojení

Počasí v kraji:

Vysoké Mýto

Vlhkost vzduchu: 100%
Oblačnost: 100%
Vítr: (SW) 5km/h
overcast clouds
Neděle 11°
Pondělí
Úterý 14° 12°
Středa 17° 14°
Fotogalerie: Další 6 fotek

Rodina

Východní Čechy

33 km | 3 hodiny
Navigovat v aplikaci
Stáhnout Itinerář
Poslat Itinerář
Itinerář byl zaslán emailem