Česko jede

Menu
Rodina

Východní Čechy

Cyklistický výlet vás provede zvlněnou krajinou Českomoravského pomezí. Po prohlídce Moravské Třebové, kde navštívíte renesanční zámek nebo netradiční Muzeum egyptské princezny, zamíříte do Svitav, rodiště kontroverzního zachránce více než tisícovky lidských životů Oskara Schindlera.

51 km | 5 hodin | Rodina, Senioři, Aktivní

Za Oskarem Schindlerem

Popis trasy:

Vydejte se na Cestu od renesance k baroku v Moravské Třebové! Zajímavá stezka propojuje největší klenoty města a zavede vás z historického centra až na Křížový vrch. Vynechat nesmíte návštěvu renesančního zámku se středověkou mučírnou a alchymistickou laboratoří. V Muzeu egyptské princezny najdete předměty z mnoha exotických zemí a setkáte se s pravou egyptskou mumií. Moravskou Třebovou i okolí budete mít jako na dlani z rozhledny Pastýřka, která se vypíná na vrchu Pastvisko kousek od města. Cestou do Svitav nezapomeňte navštívit barokní faru s muzeem v Křenově. V okolí Křenova, na Hřebči a v Kamenné Horce si také můžete vychutnat úžasné výhledy do krajiny turistické oblasti Českomoravské pomezí. S Oskarem Schindlerem se blíže seznámíte v expozici Hledání hvězdy Davidovy ve svitavském muzeu. Najdete zde také jedinečnou sbírku praček a prací techniky nebo vzácný svitavský vyřezávaný betlém. Prohlédnete si i jedno z nejdelších oboustranně loubených náměstí u nás s barevnými měšťanskými domy mnoha stavebních slohů. V parku Jana Palacha najdete památník Oskara Schindlera, umístěn je přímo naproti jeho rodnému domu. K dispozici jsou vám také volnočasové relaxační areály Vodárenský les, Park patriotů a Brand, které se nacházejí na jihozápadním a severozápadním okraji Svitav. Cestou zpět do Moravské Třebové si nenechte ujít Hřebečské důlní stezky – síť stezek pro cyklisty i pěší s rozhlednou, vyhlídkovými plošinami a technickými památkami odkazující na důlní historii Hřebečska.

Trasa

4030 Moravská Třebová > Dlouhá Loučka > Křenov (10 km), 4024 Křenov > Pohledy > Hradec nad Svitavou (13 km), 4022 Hradec nad Svitavou > Svitavy > Svitavy – Lány (8,5 km), 4204 Svitavy – Lány > Kamenná Horka – Hřebeč (8 km), 4029 Hřebeč > Udánky > Moravská Třebová (10 km)

Povrch

Trasa je vedena po místních silnicích, cestách a cyklostezkách a je v celé délce vybavena cykloturistickým značením.

Typ aktivity

Cykloturistika

Cílové skupiny

Rodina , Senioři , Aktivní


Vydejte se na výlet vlakem

Vyhledání vlakového spojení

Počasí v kraji:

Moravská Třebová

13° Vlhkost vzduchu: 74%
Oblačnost: 93%
Vítr: (WNW) 7km/h
overcast clouds
Středa 10° 12°
Čtvrtek 11° 11°
Pátek 13° 14°
Sobota 19° 19°
Fotogalerie: Další 15 fotek

Rodina

Východní Čechy

51 km | 5 hodin
Navigovat v aplikaci
Stáhnout Itinerář
Poslat Itinerář
Itinerář byl zaslán emailem