Česko jede

Menu
Aktivní

Severozápadní Čechy

Skiareál Boží Dar - Neklid se nachází na úpatí Krušných Hor v nadmořské výšce 850 – 1135 metrů na hranicích s Německem a jedná se o nejstarší lyžařské středisko v Krušných Horách.

Aktivní, Rodina

Skiareál Neklid

Popis resortu:

Svou polohou je dobře dostupný jak například z Prahy (125km), Plzně (110km), Chomutova (50km) tak od Karlových Varů (25km) . Jde o klidný, příjemný skiareál, orientovaný především na rodiny s dětmi, ale na své si zde přijdou jak děti a začátečníci, tak i zkušení lyžaři a snowboardisté. Dětem a začínajícím lyžařům zde slouží mírný svah „ za Prahou“. Vyznavači carvingu a nejen ti mohou využít širokých dvou 1 200 m dlouhých sjezdovek „Karásek a Moser“. Snowboardistům a freeskierům nabízí středisko snowpark, ve kterém se denně upravuje mnoho překážek různých obtížností. Přepravní kapacita je po zprovoznění třísedačkové lanovky dostatečná a jezdí se téměř bez čekání ve frontách.

Ve Skiareálu Neklid najdete deset sjezdových tratí o celkové délce 6,2 km. Všechny sjezdovky jsou dostatečně široké a denně profesionálně upravované. Samozřejmostí je umělé zasněžování všech tratí po celou zimní sezónu a osvětlení některých sjezdovek pro večerní lyžování. Areál nabízí šest modrých, tři červené a jednu černou sjezdovku. Součástí areálu je dětský lyžařský koutek s lanovým vlekem a pohádkovými figurkami, kde se provozuje lyžařská škola i pro ty nejmenší. Skiareál byl v roce 2014 rozšířen o nový, 480m dlouhý, dvoumístný vlek v těsné blízkosti Božího Daru – Skiareál Hranice. Ten nabízí večerní lyžování a skicrossovou dráhu. Přepravu lyžařů v areálu zajišťují jedna třísedačková lanovka – Štikovka, s kapacitou 1900 osob za hodinu. Dále jsou v areálu čtyři dvoumístné přibližovací vleky – kotvy a dva jednomístné vleky – pomy.

Návštěvníci mohou zdarma využívat velkokapacitní parkoviště (cca 490 míst) přímo u pokladny – výstupní stanice z lanovky. Zaparkovat zdarma můžete také na parkovištích na Božím Daru. Jediné parkoviště č. 2, u vjezdu do obce z K. Varů vpravo, je soukromé a placené. Po předložení permanentky vám bude v pracovní době (9.00–17.00) umožněn bezplatný odjezd z božídarských parkovišť. Odtud je možné se na Neklid dostat pomocí přibližovacího vleku Za Prahou. Moderní lyžařský areál nabízí hned tři lyžařské školy Novako School, Yettischool, Ski & sport Turek, které mají svá zázemí přímo v obci Boží Dar nebo na Neklidu a jejich součástí jsou také dobře vybavené půjčovny lyžařského i snowboardového vybavení či jejich servis. Ski Servis Klínovec – Půjčovna lyží – Boží Dar je další možností pro zapůjčení značkového lyžařského, běžeckého a snowboardového vybavení a půjčovny nabízejí servis lyží špičkovou technologií švýcarské značky Montana. V celém areálu najdete hned čtyři bufety přímo u sjezdovek, které nabízejí občerstvení. Rumburak, Moser, Bufet 500 a Ski Bar. Po celodenním lyžování a sportování si však můžete dopřát i v některé z restaurací v obci Boží Dar.

Pokud však nebudete mít právě náladu na lyžování nebo snowboardování, můžete vyzkoušet tolik vychvalované krušnohorské běžecké trasy, prozkoumat krajinu na sněžnicích, dopřát si adrenalinový zážitek s drakem nad hlavou nebo se nechat hýčkat při blahodárné masáži. Běžecké trasy – V těsné blízkosti ski areálu Boží Dar – Neklid je nástup na známou Krušnohorskou magistrálu, v okolí Božího Daru si můžete objet Ježíškovu cestu nebo si odskočit do Německa. Oblíbená je také Jahodová louka, kterou najdete cca 400 m před Božím Darem. Tratě pro milovníky běžek jsou zde připraveny v celkové délce více jak 100 Km. Mezi další běžecké trasy v okolí Božího Daru patří: Boží Dar – Pernink (Jelení, Nové Hamry) KLM – 15 Km, Za Špičákem – Hubertky – směr Fichtelberg ( D ) SM – 6 Km, Okruh Boží Dar – okolo Špičáku – Boží Dar – 10 Km, Špičácký okruh pro skating – 6 Km, Okruh Karlův běh- 20 Km, Okruh Božím Darem- 4 Km, Okruh okolo Mysliven – 7 Km, Boží Dar – Plešivec – 11 Km, Boží Dar – Hubertky – směr Tellerhauser ( D ) – 4 Km, Boží Dar – hranice – směr Fichtelberg (D) – 2 Km, Boží Dar – hranice – směr Breitenbrunn (D) – 6 Km, Okruhy Jahodovka 1–7 Km, Boží Dar – Klínovec – 5 Km V okolí Skiareláu Boží Dar – Neklid si můžete vychutnat Krušné hory v celé jejich kráse.

Typ aktivity

Sjezdové lyžování

Cílové skupiny

Aktivní , Rodina

Informace o středisku

Otevírací doba: 00:00-00:00
web: www.bozidar.cz, www.skiarealhranice.cz

Služby střediska

Za Prahou | mimo provoz
Hranice I. | mimo provoz
Hranice II. | mimo provoz
Pás dětský Hranice | mimo provoz
Boží Dar za Prahou I. | Zavřena
Boží Dar Za Prahou II. | Zavřena
Boží Dar - Hranice I.+II. | Zavřena
Boží dar - Hranice III. | Zavřena
Boží Dar - Pernink (Jelení, Nové Hamry) KLM
Za Špičákem - Hubertky - směr Fichtelberg ( D ) SM
Okruh Boží Dar - okolo Špičáku - Boží Dar
Špičácký okruh pro skating
Okruh Karlův běh
Okruh Božím Darem
Okruh okolo Mysliven
Boží Dar - Plešivec
Boží Dar - Hubertky - směr Tellerhauser ( D )
Boží Dar - hranice - směr Fichtelberg (D)
Boží Dar - hranice - směr Breitenbrunn (D)
Okruhy Jahodovka
Boží Dar - Klínovec

Více informací na HolidayInfo.cz


Vydejte se na výlet vlakem

Vyhledání vlakového spojení

Počasí v kraji:

Fichtelberg Haus

-1° Vlhkost vzduchu: 92%
Oblačnost: 75%
Vítr: 4km/h
mist
Čtvrtek -1° -0°
Pátek
Sobota
Neděle
Online kamera:
Online Camera

zdroj dat: www.holidayinfo.cz, © Sitour CZ


Aktivní

Severozápadní Čechy

Navigovat v aplikaci
Stáhnout Itinerář
Poslat Itinerář
Itinerář byl zaslán emailem