Česko jede

Menu
Aktivní

Jižní Čechy

Javornické okruhy tvoří soubor lehčích tras pro cykloturisty a těžších tras pro horská kola, to vše v nádherné a člověkem relativně málo dotčené oblasti Javornického masivu na Šumavě.

Aktivní

Javornické okruhy

Popis resortu:

Není zde řeč o uměle vybudovaných singltrecích, ale o propojení lesních cest, často už zapomenutých pěšin a volného terénu s technickými pasážemi. To je MTB v jeho nejryzejší formě. Stezky jsou zatím stále neznačené, proto je nutné si nahrát trasu do GPS, případně si přístroj zapůjčit. Část tratí je využívána během enduro závodů v Sušici, další části při nezávodním poloorientačním MTB happeningu s názvem Javornický Pazdřivec.

Povrch

Zapomenuté traily – 22 km, kratší a na techniku jízdy zajímavý okruh v duchu MTB v nejčistší formě Hřebenový – 33 km, okruh vedoucí po hřebeni Javornické hornatiny nabízí výběr z většiny nejhezčích singltrailů a "enduro specific" pasáží Javornických okruhů Trailová symfonie – 36 km, aneb cesta na úplné dno a zase zpátky, jak praví její autoři Přes 3 tisícovky, 2 rozhledny a 1 hrad – 44 km, fyzicky náročný okruh se odmění technicky zajímavými úseky i výhledy a přírodou Okolo Javornického masívu – MTB, 45 km, středně těžká trasa okolo masivu Javornické hornatiny vhodná pro milovníky svižné jízdy terénem Horská dráha, zlato a panoramata – 39 km, fyzicky i technicky náročnější okruh typu horské dráhy – houpe se nahoru a dolů a je plný nádherných panoramat a úlomků zlatokopecké historie Superčervená – 68 km, dle autorů jde o poctu náročným MTB maratonům, jako jsou Rallye Sudety nebo Kopřivnický Drtič; nastoupáte zde 2250 výškových metrů

Typ aktivity

Singletreky

Cílové skupiny

Aktivní


Počasí v kraji:

Stachy

15° Vlhkost vzduchu: 95%
Oblačnost: 0%
Vítr: (E) 3km/h
clear sky
Pátek 24° 15°
Sobota 24° 15°
Neděle 24° 15°
Pondělí 24° 15°
Fotogalerie: Další 9 fotek

Aktivní

Jižní Čechy

Navigovat v aplikaci
Stáhnout Itinerář
Poslat Itinerář
Itinerář byl zaslán emailem