Česko jede

Menu
Rodina

Český ráj

Nenáročný výlet pro pěší vhodný i pro kočárek. Zavede Vás do malebného Vesce u Sobotky s řadou krásných staveb lidové architektury, na majestátní hrad Kost a do romantického údolí Plakánek, kde se u mlýnu ve Střehomi natáčela pohádka s Čerty nejsou žerty.

12 km | 2 hodiny | Rodina

Jak dostat tatínka do polepšovny - Pěšky přes pohádkový Vesec, na hrad Kost a údolím Plakánku

Popis trasy:

Výchozím bodem je v tomto případě parkoviště u koupaliště pod Humprechtem u Sobotky. U koupaliště funguje restaurace s rychlým občerstvením, je zde i malý kemp. Vydáme se po silnici k obci Vesec u Sobotky, což je místo spojené s filmem Jak dostat tatínka do polepšovny možná nejvíc. Natáčely se zde scény s historickou hasičskou stříkačkou Máňou, co se vždycky na každé soutěži umístí – poslední. Jeden ze zdejších domů u rybníka posloužil jako obchod, z obce jsou i některé záběry Vaška, tatínka i maminky na kolech. Obec si zahrála i v dalších pohádkách a filmech, je pro svoji neopakovatelnou atmosféru vyhledávaná českými i zahraničními filmaři. Vesec je památkovou rezervací s unikátním souborem roubených zemědělských usedlostí, postavených většinou v 18. a 19. století.

Náš výlet pokračuje kolem torza památné Semtinské lípy prohlídkou hradu Kost, který sice nehrál ve zmíněném filmu, ale jeho prohlídka stojí jistě za to.

Trasa

Parkoviště u koupaliště pod Humprechtem – Vesec u Sobotky – hrad Kost – údolí Plakánku – Střehom – Osek – Sobotka - parkoviště u koupaliště pod Humprechtem

Povrch

převážně zpevněný

Typ aktivity

Pěší turistika

Cílové skupiny

Rodina


Počasí v kraji:

Sobotka

10° Vlhkost vzduchu: 87%
Oblačnost: 86%
Vítr: (N) 10km/h
overcast clouds
Středa 14° 10°
Čtvrtek 16° 12°
Pátek 15° 15°
Sobota 19° 19°
Fotogalerie: Další 4 fotky

Rodina

Český ráj

12 km | 2 hodiny
Navigovat v aplikaci
Stáhnout Itinerář
Poslat Itinerář
Itinerář byl zaslán emailem