Česko jede

Menu
Aktivní

Krkonoše a Podkrkonoší

Trasa vás zavede do západních Krkonoš – poznáte Harrachov, významné středisko sportu a sklářství. Navštívíte symbolické prameniště Labe, podíváte se, kde snídá sám Krakonoš a zastavíte se také u nejvodnatějšího krkonošského vodopádu – Mumlavského.

22 km | 10 hodin | Aktivní

Z Harrachova k prameni Labe a zpět

Popis trasy:

Trasa začíná v Harrachově. Pohodlně se sem dostanete vlakem – Zubačkou z Kořenova a Tanvaldu, v letní sezoně můžete využít pravidelné linky Krkonošského cyklobusu. Z autobusového nádraží se vydáte po modré turistické trase směrem k Mumlavské boudě a Krakonošově snídani. Tady si chvíli odpočiňte, legendární křižovatka turistických cest je prý místem, kde snídá i sám pan hor Krakonoš, než vyrazí na obhlídku svého panství. Dále vyrazíte po žluté značce k Vosecké boudě, která stojí na stejnojmenné louce již od roku 1260, a po žluté a poté červené dojdete až na Tvarožník. Další asi dva kilometry půjdete po státní hranici s Polskem Cestou česko-polského přátelství, než zabočíte na Labskou louku a k prameni Labe. Toto významné poutní místo je symbolickým pramenem Labe, je opatřeno betonovou skruží. Naleznete tu také kamennou zídku s mozaikovými kamennými znaky měst, jimiž nejdelší česká řeka protéká. Skutečný pramen Labe leží o několik desítek metrů výše. Od pramene Labe se vydáte po žluté k rozcestí U čtyř pánů, zde se napojíte na modrou a ta vás zavede zpět do Harrachova. Nezapomeňte se, ať už cestou tam, nebo zpátky, zastavit u Mumlavského vodopádu.

Trasa

Harrachov - Mumlavská bouda - Krakonošova snídaně - Vosecká bouda - Tvarožník - pramen Labe - rozcestí U čtyř pánů - Krakonošova snídaně - Mumlavský vodopád – Harrachov

Povrch

Zpevněný i nezpevněný povrch.

Typ aktivity

Pěší turistika

Cílové skupiny

Aktivní


Vydejte se na výlet vlakem

Vyhledání vlakového spojení

Počasí v kraji:

Harrachov

18° Vlhkost vzduchu: 47%
Oblačnost: 1%
Vítr: (NW) 4km/h
clear sky
Středa 18° 10°
Čtvrtek 10°
Pátek
Sobota
Fotogalerie: Další 2 fotky

Aktivní

Krkonoše a Podkrkonoší

22 km | 10 hodin
Navigovat v aplikaci
Stáhnout Itinerář
Poslat Itinerář
Itinerář byl zaslán emailem