Czech Republic
Menu
Aktiv

Südböhmen

Unternehmen Sie einen Ausflug von der Beneš-Villa mit Park zur romantischen Burg inmitten von Wäldern mit einem Comics-Lehrpfad, wo einst Meister Jan Hus predigte.

9 km | 2 Stunden | Aktiv, Familie, Senioren

Auf den Spuren von Meister Jan Hus

Beschreibung der Route :

Eines der ältesten Nationalen Kulturdenkmäler sind die Ruinen einer kleinen Burg in den Wäldern rund um den Bach Kozský potok. Warum? Weil hier Meister Jan Hus während seiner Verbannung aus Prag wirkte. Entdecken Sie seine Spuren und besuchen Sie den Ort, wo der Bewunderer von Jan Hus, der zweite tschechoslowakische Präsident Edvard Beneš begraben liegt und wo er seine repräsentative Villa erbauen ließ. Diese öffnet ihre Pforten exklusiv nur an 6 Wochenenden im Jahr.

Route

Ideální je začít výlet v Sezimově Ústí I. Právě tady si totiž můžete prohlédnout památník a hrobku druhého československého prezidenta Edvarda Beneše. Nachází se v areálu Benešovy vily, která je přístupná veřejnosti jen o šesti vybraných víkendech v roce (najdete je na stránkách vlády ČR). Odtud pokračujete po červené značce přes Sezimovo Ústí II postavené jako zahradní město Tomášem Baťou a romantickým údolím Kozského potoka až k hrádku. Cílem výletu je zřícenina Kozího hrádku, který sloužil jako příbytek mistra Jana Husa v letech 1413 až 1414, napsal zde některá svá stěžejní díla např. výklad kázání Postila. V blízkosti najdete i Sokolskou mohylu postavenou krátce po vzniku Československa. Naučná stezka kolem Kozího hrádku vás seznámí zábavnou formou komiksu s příběhem Jana Husa. Kozí hrádek je vyhledávaným turistickým cílem pro návštěvníky z okolí i ze zahraničí. Lze jej navštívit pěšky, na kole i automobilem. Společně s blízkou lesní restaurací nabízí areál Kozího hrádku dostatečné zázemí pro pohodlnou turistickou zastávku a odpočinek, ale i pro konání mnoha kulturních a společenských akcí. Zpět se můžete vrátit po cyklo 1206, ať nechodíte stejnou cestou - stezka vás zavede kolem koupaliště Pohoda, kde se nakonec můžete i svlažit.

Art der Aktivität

Wandern

Zielgruppen

Aktiv , Familie , Senioren


Unternehmen Sie einen Ausflug mit dem Zug

Zugverbindung suchen

Wetter im Landkreis :

Sezimovo Ústí

Luftfeuchtigkeit : 99%
Bewölkung : 67%
Wind : (W) 7km/h
broken clouds
Mittwoch 14° 10°
Donnerstag 15° 11°
Freitag 16° 13°
Samstag 20° 20°
Fotogalerie : Nächstes Foto

Aktiv

Südböhmen

9 km | 2 Stunden
Anleitung für die App
Plan downloaden
Plan senden
Der Plan wurde per E-Mail gesendet